Regenerace

V dnešním uspěchané době je nezbytné se občas zastavit a zotavit se z každodenního shonu a stresu. Přetechnizované 3. tisíciletí zná sice spoustu vymožeností, jak nám usnadnit každodenní život v zaměstnání i soukromí, pro ty správné typy na regeneraci se však stojí za to vracet ke generacemi osvědčeným způsobům. Každý z nás má své vlastní recepty na ideální regeneraci, my bychom Vám rádi nabídli přírodní prostředky, kterými je můžete vhodně doplnit tak, abyste se cítili ještě lépe.

Hned po dýchání a srdeční činnosti představuje rovnováha zásad a kyselin v těle jednu z nejdůležitějších funkcí. Rovnováha je při konstantním pH 7,4. Pokud jsme překyseleni, hodnota pH klesá. Lidský organizmus je schopen sám se s kyselinami vyrovnat. Pokud je ovšem naše strava pouze kyselinotvorná a chudá, nemáme dostatek minerálů pro odstranění kyselin. Potom je tělo nuceno vytahovat minerály ze zubů a kostí, což se rovná plenění našeho těla. Pokud se kyseliny nestačí vyloučit ledvinami, pokožkou, játry a střevy, hledá si tělo další možnosti, které jsou co nejvíce vzdáleny životně důležitým orgánům. Takovým skladištěm kyselin jsou tkáně. Proto odpočinková zásaditá koupel a pití zásadotvorného čaje pomohou vyloučit další kyseliny z těla.

Naše zdraví a spokojenost závisí na správné rovnováze mezi zásadami a kyselinami v našem těle. Pokud jsme „kyselí“, tak to tak v naše těle je v pravém smyslu slova. Průvodními jevy bývají špatná nálada a podrážděnost. Pokud se cítíme jako „vyluhovaní“ (z německého ausgelaugt, Lauge = louh, zásada), jedná se opět o biochemickou situaci: tělesná baterie je prací a stresem vybita. Zásady (=louhy) jsou spotřebovány. Tělo si žádá výživu bohatou na zásady, jako např. ovoce, zeleninu, bylinky, sušené ovoce, brambory.